Ana Sayfa GENEL 16 Kasım 2020 200 Görüntüleme

Gıdım Gıdım Eft

 

ŞENOL DÖNDER

SMMM

Daha önce akaryakıt fiyatlarında bir indirim bir bindirim olduğunu ve bu taktikle akaryakıt fiyatının da hızla ilerlediğini ve akaryakıt fiyatlarının 1 indirimine 100 bindirim uygulana uygulana yine fahiş fiyatlara ulaştığını yazmıştım.

Şimdi de bankalar tarafndan alınan eft ücretleri ile ilgili yazacaklarım var. Yine aynı taktik. Güya baya yükselen banka masrafları indirime gidilmişken bugün eft işlemi saat 16 dan sonra yapıldığı takdirde buna geç eft olduğu için ücretler yine aynı seviyelere çıkacağı görülüyor.

.Her bankanın geç EFT saat dilimi farklılık gösteriyor. Bazı bankalarda 16.00-17.00 arası bazı bankalarda ise  16.00-17.15 veya bazılarında 16.30-17.30 arasında olabiliyor. Bu saatler arasında para gönderenler, 16.00’dan önceki tarifeden yüzde 50 daha fazla ödüyor. Yani 1 lira yerine 1.5 lira, 2.10 lira yerine 3.15 lira, 25 lira yerine ise 37.5 lira alınıyor.

EFT ücretlerindeki fark, bankaya göre değişen geç EFT saatlerinden kaynaklanıyor. Bu nedenle EFT yapılırken saati kontrol edin ve para transferi yapacağınız bankanın EFT saatlerine ve geç EFT ücretine bakmayı unutmayın. Bazı, bankalar maaşlı müşterilerinden EFT ücreti almıyor. Ancak geç EFT ücreti maaşlı müşteriden de alınabiliyor. Bireysel müşterilerden alınacak ücret ve komisyonların yıllık artışı, ocakta açıklanacak yıllık tüketici fiyat endeksi (TÜFE) artış oranıyla sınırlı.

Cep bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1 lira, ATM’den yapılan işlemlerde 2 lira, şube ve diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 5 lira alınıyor.

Yorumlar

Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil