Ana Sayfa GENEL 17 Mart 2020 635 Görüntüleme

Gib Duyurusu

 

VERGİ DAİRESİNE GİTMEDEN EVİNİZDEN VEYA OFİSİNİZDEN VERGİSEL

İŞLEMLERİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ⊥

Mükellef odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde, mükelleflerimizin vergi dairelerinde yürütülmekte olan işlemlerinin tamamına yakınını elektronik ortama taşıdık. Artık evinizden ya da ofisinizden bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuz ile 7/24, güvenli, hızlı ve kolay şekilde vergisel işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu kapsamda İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ uygulamamızı kullanarak ödeme, beyanname verme ve dilekçe gönderme gibi aşağıda özetlenen 148 adet tanımlı işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

CEP TELEFONUNUZDAN / BİLGİSAYARINIZDAN

VERGİ DAİRESİNE VERİLMESİ GEREKEN TÜM DİLEKÇELERİNİZİ VEREBİLİR VE

BAŞVURULARINIZI YAPABİLİRSİNİZ

Vergi dairesi verilmesi gereken;

İşe Başlama / Bırakma, Şube Açılış / Kapanış,
Adres Değişikliği,
Özelge Talebi,
Uzlaşma Başvurusu,
Borcu Yoktur Yazısı Talebi,
Mükellefiyet Durum Yazısı
gibi TÜM DİLEKÇELERİNİZİ elektronik ortamda İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden verebilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir konu hakkındaki başvuru veya taleplerinizi de GENEL DİLEKÇE ile vergi dairenize İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) uygulaması üzerinden elektronik ortamda verebilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ aracılığı ile yapabileceğiniz iş ve işlemlerin listesine ivd.gib.gov.tr adresinde yer alan “Neler Yapabilirim” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

VERGİ ÖDEME İŞLEMLERİNİZ İNTERNETTE

Tüm vergi ödemelerinizi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın banka kartları ile İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da bu bankalarla birlikte Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankalarının online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden ya da ofisinizden yapabilirsiniz.

Ayrıca, anlaşmalı tüm bankaların (https://www.gib.gov.tr/yardim-ve-kaynaklar/yararli-bilgiler/anlasmali-bankalar-vergi-tahsil-yetkisi-verilen-bankalar) kredi kartları ile;

Kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarınıza ilişkin gelir vergisi,
Motorlu Taşıtlar Vergisi,
Trafik İdari Para Cezası,
Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Borçları,
Pasaport Harcı ve Değerli Kağıt Bedeli,
Tapu Harcı,
T.C. Kimlik Kartı Bedeli,
Ecrimisil Borçları,
Veraset ve İntikal Vergisi,
Yapılandırılmış / Taksitlendirilmiş Borçlar,
Yurtdışından Getirilen Telefonların Kullanım İzin Harcı,
ödemelerinizi İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi ve mobil (GİB Mobil) uygulaması üzerinden ya da anlaşmalı tüm bankaların online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden yada ofisinizden ödeyebilirsiniz.

VERGİ İLETİŞİM MERKEZİMİZ HİZMETİNİZDE

Tereddüt ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz vergisel konular hakkında Vergi İletişim Merkezimizi (VİMER -189) arayabilirsiniz.

Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil