Ana Sayfa GENEL 21 Mayıs 2024 47 Görüntüleme

Maliye’den “demir yumruk”: Demir-çelikte iki firmaya 7 milyar ceza.

Hazine ve Maliye Bakanlığı sektörlerde yürüttüğü vergi incelemeleri kapsamında demir-çelik sektöründeki 2 firmaya 7 milyarlık rekor ceza kesti. Ayrıca Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da aklama suçu incelemesi yapıyor.

Maliye, demir-çelik sektöründeki 2 firmaya 7 milyar TL ile rekor ceza kesti. Vergi incelemesinin yanı sıra Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da aklama suçu incelemesi yapıyor.

Demir-çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, sektördeki firmaları devre dışı bırakarak tekelleşen, kurdukları paravan şirketler üzerinden sahte faturalar ile kamuyu zarara uğratan ve haksız kazanç sağlayan firmalar nezdinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’na bağlı Vergi Müfettişleri tarafından yürütülen incelemeler tamamlanmaya başladı.

NTV’nin haberine göre kaynaklar, iki büyük firma nezdinde yaklaşık olarak 7 milyar TL cezalı tarhiyat önerildiğini belirtiyor.

Demir-çelik piyasasını kayıtlı hale getirmek noktasında oldukça kararlı olan Maliye, sürekli gözetim ve kontrol araçlarıyla piyasayı yakından takip ediyor.

İnşaatlarda kullanılan demirlerin üretim aşamasından son kullanım aşamasına kadar olan sürecin izlenebilir hale getirilmesini amaçlayan inşaat demiri izleme sistemi de bunlardan birisi.

kaynak: ekononim.com
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil